ČÍNSKA MEDICÍNA

  20. 10. 2015 začíname o 17:00 

 
Prednáška o čínskej medicíne, diagnostike ako aj súvislostiach rôznych chorôb a emócií, ktoré ich spôsobujú.

Tradičná čínska medicína je najstarší medicínsky vedný odbor, slúžiaci k zachovaniu zdravia. Má svoju filozofiu, fyziológiu a patológiu, taktiež poskytuje vynikajúce liečebné možnosti. Tie nastoľujú rovnováhu v organizme. Táto harmónia znamená ZDRAVIE.

Liečebnými metódami, ktoré túto rovnováhu zaisťujú, sú:

  • fytoterapia
  • akupresúra
  • akupunktúra
  • dietológia
  • zdravotné cvičenie

Jej súčasťami sú aj po stáročia zdokonaľované postupy:

  • užívanie podtlakových sklenených baniek
  • masáž
Prednášajúci:

MUDr. Josef Maček

Tradiční čínské medicíně věnuji více jak 20 let. Poskytuje mně velmi rozsáhlou odpověď na problémy spojené s vznikem nemocí, jejich odstranění a dosažení tak zpětného navrácení zdraví. Mám ji velmi rád, dala mi hodně poznání.

Během let praxe jsem do ní vložil i veškeré své zkušenosti z medicíny západní a toto spojení dalo spolu s mými "léčitelskými schopnostmi" vzniknout velmi dobrým výsledkům v léčení širokého spektra nemocí, což potvrzují tisíce spokojených pacientů, kteří prošli mou ordinací ať už v Otrokovicích, Praze či Bratislavě.

Kladu důraz na co nejpřesnější zjištění a rozbor příčiny prvotního ložiska nemoci vznikající z emoční blokády a nasazení adekvátní bylinné terapie, která je určena na její důkladné odstranění. Léčba se tak stává efektnější a rychlejší!

To znamená, že každý z nás je specifickou osobností, se svými specifickými problémy a čím jsem starší a moudřejší, tím si více uvědomuji, že za vším stojí nejen genetika, ale více naše osobní psychické zranění a blokády, které se promítají do našeho těla, oslabují jednotlivé orgány a působí tak nemoci.

Jsem věřící, a pokud mi dal Bůh dar léčení, chci jej naplnit a sloužit jím vám, kteří hledáte pomoc.

 
Zo stránok MUDr. Josefa Mačeka
 
Alergia, liečba alergie 
Pacientom, ktorí prichádzajú do mojej ordinácie s týmito známymi alergickými prejavmi vždy zdôrazňujem, že sa jedná o genetický tzv. dedičný prejav slabosti energie dvoch orgánov v organizme. Je to forma poruchy energie pľúc, ktorá sa prejavuje ťažkosťami: asthma bronchiale, sinobronchiální syndróm-kýchanie, slzenie a pálenie očí, nosa s prejavmi chronickej nádchy, chronickým kašľom a dýchavičnosťou. Je to často prejav tzv. horúčavy v pľúcach, ktoré vzniklo prechodeným zápalom pľúc - nedostatočným efektom antibiotickej liečby. Toto ložisko horúčavy, ktoré nachádzam u pacientov, tu často býva od detstva. Výrazne oslabuje imunitu a poškodzuje pľúcnu energiu. Vzhľadom k tomu, že pľúca sú párovým orgánom s hrubým črevom, oslabuje i tento orgán a pacient má potom problémy s plynatosťou, zápchou,
 
Druhým orgánom, ktorý má súvislosti s alergiu sú obličky a ich energia. A platí to isté ako pri pľúcach - nedoliečený stav zápalu obličiek a ich pretrvávajúca horúčava vytvára alergické prejavy hlavne na koži v krku a hrdle. Ekzém má inú podobu ako atopia. Slabosť bedier, časté močenie, stavy horúčavy či pálenia chodidiel patria k ďalším príznakom. Atopický ekzém je zaradený k alergiám a tak súvisí so zlým stavom energie hrubého čreva.
 
U oboch foriem učím pacientov upokojiť dve emócie a tými sú úzkosť a strach. Je nutné odstrániť horúčavu, tzn. staré zápaly s pomocou bylinných zmesí.
 

 

Tešíme sa na Vás.

 

Cena prednášky:

8 €

V cene prednášky domáci zázvorový čaj

Trvanie:

cca 1,5 hodiny

Prednášajúci:

MUDr. Josef Maček

 

Miesto konania:

Penzion KEROLA
Kasárenská 5, Trenčín